KONKURS

ROZWIĄZANIE KONKURSU

„Wstąp do Klubu Wrednych Matek”

 

Moi Drodzy,

Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za zarzucenie nas pracami konkursowymi.

Jury przeczytało ponad trzysta odpowiedzi „Co według Ciebie daje szczęście matce XXI wieku”. Przysyłały je nie tylko matki, ale też córki i mężowie.

Ile odpowiedzi tyle podejść do tematu szczęścia. Gdyby bez problemu można było ustalić wszystkie składniki warunkujące szczęście … Ach.

Słowem kluczem, płynącym z Waszych odpowiedzi jest „DYSTANS”. Do siebie i dzieci. I „Akceptacja”.

Część otrzymanych odpowiedzi wzruszyła nas, inna zbulwersowała (zwłaszcza kilka odpowiedzi mężczyzn będących przekonanym o tym, że szczęście ich kobiecie zapewnia dziecko, dom i przyniesione do domu pieniądze). Były też takie wypowiedzi, które wywoływały uśmiech na naszych twarzach (np. ta sugerująca, że szczęście może zapewnić matce youtube- bo tam zawsze można oglądać bajki ;))

Uwaga! Fanfary!

Jury bezsprzecznie uznało, że pierwsze miejsce należy się Katarzynie Gajowskiej (z Luzina), za odpowiedź, która nas urzekła mądrością, prostotą i  jednocześnie wywołała uśmiechy na naszych twarzach.

Drugie miejsce zajmuje Aleksandra Budzowska z Warszawy.

Trzecie miejsce należy się Marcie Makuchowskiej z Wrocławia.

Czwarte miejsce zajmuje Iza Włodarz z Krakowa.

Piąte i ostatnie nagrodzone miejsce należy się Agnieszce Urbaniak z Czarnkowa.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Oczekujcie na maile z informacją dotyczącą odbioru nagród.

Wszystkim biorącym udział w konkursie jeszcze raz dziękujemy.

Pozdrawiamy Was serdecznie!

 

 

 

 

 

***

WSTĄP DO KLUBU WREDNYCH MATEK

Czy MATKA mająca ochotę na chwilę oddechu i odrobinę czasu tylko dla siebie jest EGOISTKĄ?


Czy wyobrażenia o macierzyństwie zawsze ODBIEGAJĄ od rzeczywistości?


Czy matka idealna to postać MITYCZNA? – Wszyscy o niej opowiadają, nikt jej nie widział?


Na ile pojawienie się dziecka zmienia życie kobiety?


Włącz się do dyskusji i wygraj:
– wSPAniały weekend w hotelu Velaves dla dwóch osób,
– komplety bielizny firmy ESOTIQ,
– wejściówki na Rozwojowy Festiwal dla Kobiet PROGRESSteron,
– egzemplarze książki „Blogostan” Joanny Opiat-Bojarskiej

Aby wziąć udział w konkursie należy w kilku zdaniach (min. 5 max. 10) odpowiedzieć na pytanie:

Co wg Ciebie daje szczęście matce XXI wieku?

Każdy, kto w trakcie trwania konkursu prześle swoją odpowiedź na adres:

klubwrednychmatek@onet.pl

ma szansę na wygraną!


PARTNERZY KONKURSU: Velaves, Esotiq, Dojrzewalnia róż, Granice.pl, Wydawnictwo Replika

Czas trwania: od 14 lutego 2013 r. do 14 marca 2013 r.

 • #1 napisane przez ~Dariusz
  około 5 lata temu

  Szczęście matce XI wieku daje poczucie stabilizacji na gruncie materialnym (Praca) i uczuciowym.Oprócz tego rodzina która zawsze pomoże i doradzi gdy zajdzie taka potrzeba.

 • #2 napisane przez ~Aldona
  około 5 lata temu

  Matce w XXI wieku szczęście daje ciepła półgodzinna kąpiel bez wrzasków za drzwiami.

 • #3 napisane przez ~Urszula
  około 5 lata temu

  Matce XXI wieku szczęście daje możliwość zachowania równowagi pomiędzy czasem poświęcanym rodzinie, swojemu rozwojowi oraz samej sobie. I nie ma tu jedynej słusznej recepty, gdyż każda kobieta ma te potrzeby na innym poziomie. Jeśli jesteśmy w stanie wygospodarować w natłoku obowiązków czas dla siebie i spędzić go w taki sposób który sprawia nam przyjemność to jesteśmy szczęśliwe.

 • #4 napisane przez ~Arkadiusz
  około 5 lata temu

  Szczęście matce XXI wieku dają oczywiście jej własne dzieci.

  • #5 napisane przez ~Karola
   około 5 lata temu

   Jako mama cudownej Trójeczki, co dzień dziękuję Bogu, że ją mam. Dzieci, to dla mnie niesamowita przygoda, porywająca, zaskakująca, wymagająca tyle, że mam wrażenie, że czasem ponad ponad moje siły, ale dzięki temu doceniam Ich wartość i wszystko, co wyrażają w swoim uśmiechu i przytuleniu. To co mnie umacnia, to miłość mojego męża, jego zaangażowanie i wsparcie oraz serdeczność i dobroć naszej rodziny i otoczenia, w którym żyjemy. Dzięki temu chce mi się nosić szpilki, które kocham, wstać rano, aby zrobić sobie śliczny makijaż i wesołe kanapki z niespodzianką dla mojej kochanej rodzinki. Ja na prawdę jestem szczęśliwa i zachęcam wszystkie kobiety, nie bójcie się, dziecko to zawsze Dar, dar dla was.

 • #6 napisane przez ~Administracja
  około 5 lata temu

  Pamiętajcie, że w konkursie biorą udział odpowiedzi przesłane na adres mailowy: klubwrednychmatek@onet.pl

 • #7 napisane przez ~Aneta
  około 5 lata temu

  Sama jestem matką w dodatku samotną i dla mnie szczęście dla matki XXI wieku jest to,że urodziła tak wspaniałe dziecko(lub dzieci), one są dla niej najwiekszym szczęściem jakie może istnieć.

 • #8 napisane przez ~Alexandra
  około 5 lata temu

  Bycie matką szczęśliwą to szczęśliwe dzieci! Szczęście daje ich uśmiech co ranek,zamiast płaczu i marudzenia.Szczęście największe to zdrowe dzieci,poczucie spokoju gdy śpią tak słodko. Matka szczęśliwa jest wtedy gdy dzieci dają jej poczucie spełnienia,pomimo wyrzeczeń i codziennych obowiązków. Szczęśliwa matka to zarazem babcia ,która patrzy z podziwem na swe dzieci i ich dzieci mogąc powiedzieć po latach ,że dobrze je wychowała i nie straciła czasu będąc MATKĄ.Jestem matką szczęśliwą w XXI wieku.

 • #9 napisane przez ~Kamila
  około 5 lata temu

  Sama jestem mamą, więc według mnie szczęście dla matki XXIw. to przede wszystkim spokój, bezpieczeństwo, stabilizacja.Ale najważniejsze jest poczucie spełnienia, zawodowego również, ale chodzi mi o spełnienie się jako rodzica. Abyśmy wierzyli w to, że nasze dziecko wychowujemy w taki sposób, w jaki sami chcieliśmy być wychowywani. Zgodnie z naszymi zasadami, w zgodzie z prawdą, wiarą i dającą nadzieję. Matka zawsze będzie dumna ze swojego dziecka, nawet jeśli popełni błedy. Dziecko to szczęście i bezwarunkowa miłość. I o to tu chodzi!

 • #10 napisane przez ~agnieszka
  około 5 lata temu

  SZCZĘŚCIE MATCE XXI WIEKU DAJE PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWE, UŚMIECHNIĘTE I SZCZĘŚLIWE DZIECKO

 • #11 napisane przez ~Karolina Tomczyk
  około 5 lata temu

  Konkurs wspaniały i trzymam kciuki za wszystkie mamy. Nagrody są tak świetne i każda z nas „mam” zasługuje na nią w 100% :)

 • #12 napisane przez ~Barbara
  około 5 lata temu

  Sama jestem matką i moim szczęściem są dwa małe skarby, moje córeczki i to, że codziennie słyszę „Kochm Cię Mamusiu”

 • #13 napisane przez ~Marta
  około 5 lata temu

  Jestem mamą „w drodze” tzn. w lipcu będę mamą. Jednak już dziś czuję, że matce każdego wieku na pewno główne szczęście daje dziecko, bo to dzięki niemu jest matką. Ale matka jest też (albo i przede wszystkim) kobietą! A kobieta XXI wieku jest bardzo świadoma siebie i swoich potrzeb, które koniecznie musi zaspokajać- kino, teatr, kosmetyczka, masaż. Matka XXI wieku pamięta o rozwoju duchowym i cielesnym, spełnia się w pracy zawodowo, jest niezależna finansowo i to również daje jej radość, bo dzięki temu jest partnerem w związku, a nie dodatkiem. Matka XXI jest szczęśliwa, bo dba tak samo o siebie, jak i o innych!

 • #14 napisane przez ~Aleksandra
  około 5 lata temu

  Sczęscie dla matki to zdrowo rozwijające sie dziecko które sprawia, ze zapomina o smutkach i trudach życia codziennego .Zapomina o tym ze ma duzy brzuch i obwisłe piersi ,zapomina o tym że w autobusie nieuprzejmie ktoś jej odpowiedział a przede wszystkim zapomina o całym świecie,który przy swoim dziecku przestaje istniec!

 • #15 napisane przez ~Iza
  około 5 lata temu

  Szczęście matki XXI wieku? Czy wiek ma tu znaczenie? Jestem mamą 3 dzieci urodzonych w XX i XXI wieku i dla mnie szczęście oznacza cały czas to samo – miłość i zdrowie dla całej Rodzinki. A dopełnieniem szczęścia są chwile dla siebie – odpoczynek z książką w wannie i maseczką na twarzy, lampką wina i ciszą. Każda z nas to potrzebuje, prawda? I nie jest to żaden egoizm czy wredota, ale szukanie równowagi aby móc dawać siebie z ochotą i radością każdego dnia. Powodzenia dla wszystkich mam! Jesteśmy wielkie!!!

 • #16 napisane przez ~Iza
  około 5 lata temu

  Szczęście matki XXI wieku? Czy wiek ma znaczenie? Jestem mamą 3 dzieci urodzonych w XX i XXI wieku i szczęście dla mnie jest cały czas takie same, może tylko w innych odcieniach. Największym szczęściem jest fakt, że moje dzieci są ze mną, chcą mnie wtajemniczać w swoje radości i smutki i każdego dnia okazują swoją miłość w drobnych codziennych sprawach. I nie jest egoizmem czy wredotą, ale dopełnieniem szczęścia kąpiel w wannie z maseczką na twarzy z lampką wina i książką… Mama szczęśliwa to też ta która ma chwilę dla siebie, aby znów wkroczyć na pełnych obrotach oddania się rodzinie.

 • #17 napisane przez ~Maria
  około 5 lata temu

  Matce XXI w szczęście daje czas spędzony i poświęcony własnemu dziecku. Minęły już lata kiedy kobiety przebywały w domu i zajmowały się dziećmi. Tempo dzisiejszego życia wymaga od kobiet szybkiego powrotu do pracy po okresie urlopu macierzyńskiego. A przecież kobieta zawsze zdąży „wyjść” do ludzi i wrócić do pracy, a jej dziecko już nigdy nie będzie takie malutkie. To ona jest dla niego, a nie ono dla niej. Dlatego też matce daje szczęście czas spędzony z dzieckiem.

 • #18 napisane przez ~Honorata
  około 5 lata temu

  Szczęściem jest ta mała, drobna istotka, która w sobie kryje tak wiele miłości, tak wiele dobroci , tak wiele wzruszeń- jako półroczna mężatka , zapatrzona w pracę, w szansę przedłużenia umowy na serca dnia kryje jedynie pragnienie aby i we mnie zaczęło ,, rosnąć’ to ,,małe”, ..wielkie życie” i jako przyszła matka wiem że tylko to potrafi zmienić nastawienie i podejście do wielu spraw- spraw związanych jedynie z przyziemnym życiem, pozwoli unieść się głęboko do góry i ujrzeć z niej to co do tej pory tak naprawde pozostawało dalece skkryte

 • #19 napisane przez ~Anna
  około 5 lata temu

  Jestem matką 10 miesięcznego synka i jest on moim największym szczęściem. Gdy każdy dzień jest w niemal 100% wypełniony obowiązkami, to całe zmęczenie i wszystkie niewygody rekompensuje mi każdy jego uśmiech, gdy pragnie się do mnie przytulić, gdy nikt się inny nie liczy tylko ja. To wspaniałe uczucie, że ktoś kocha cię bezwarunkowo.

 • #20 napisane przez ~Natalia
  około 5 lata temu

  Szczęście matce XXI wieku to widok dorastającej pociechy.

 • #21 napisane przez ~Aleksandra
  około 5 lata temu

  Szczęściem matki XXI wieku jest miłość jaką dziecko obdarowuje matkę

 • #22 napisane przez ~Ania
  około 5 lata temu

  Przespana noc i iPad z aplikacją do śledzenia dziecka. Oto, co daje szczęście matce XXI wieku :))

 • #23 napisane przez ~Martusia
  około 5 lata temu

  Szczęście daje mi samo słowo „mama” usłyszane z ust mojego maleńkiego synka, odbicie mojej twarzy w jego niebieskich oczkach. Szczęście to dla mnie codzienność, wcale nie trudna i męcząca- macierzyństwo to nagroda, ukoronowanie wymarzonego małżeństwa, owoc miłości mojego męża. Szczęście to leniwa niedziela w łóżku z moimi mężczyznami- tym dorosłym i tym maleńkim, jakże do siebie podobnych. I wreszcie szczęście to codzienny obiad, wyjście na zakupy, kąpiel w pianie i truskawki z czekoladą na podwieczorek. Szczęście to MY.

 • #24 napisane przez ~Karina
  około 4 lata temu

  Szczęście matce w XXI wieku daje myślenie i nie zapominanie o sobie. Bycie mamą jest cudownym zajęciem, ale czasem z powodu wielu zadań, mamy zapominają o sobie, a całą swoją uwage skupiają na innych. To błąd. Mama, by być szczęśliwa musi robić drobne rzeczy dla siebie, coś do jest tylko dla niej. Niech to będzie wyjscie na basen, nauka haftowania, cokolwiek co pozwoliłoby jej na chwilę zapomniec o tym, że jest mamą, a przypomnieć, że jest wspaniałą osobą, która równiez może spełniać swoje pasje i robić coś co daje jej satysfakcje i ją uszczęśliwia

 • #25 napisane przez ~Agnieszka
  około 4 lata temu

  Matka XXI wieku jest taka sama jak matki wszystkich poprzednich i następnych lat, więc i szczęście odnajduje w tym samym co one. A więc zdrowe, szczęśliwe dzieci, realizujące swe pasje i spełniające marzenia to podstawa. Przy tym wszystkim kochający, czuły partner, na którym zawsze można polegać i który jest ostoją w najtrudniejszych momentach. A ponadto samorealizacja, satysfakcja z własnych dokonań i kawałek przestrzeni tylko dla siebie, coś co daje wytchnienie po ciężkim dniu, odpręża, relaksuje i uspokaja. Z pewnością niełatwo jest to wszystko pogodzić, tym bardziej że XXI wiek jest wiekiem pośpiechu i zabiegania, ale z całą pewnością nie jest to niemożliwe. Tak więc ja osobiście nie szufladkowałabym współczesnych kobiet jako „innego rodzaju matek” z zupełnie odmiennym poglądem na szczęście. Wszystko jest dokładnie tak, jak wcześniej, tylko osiągnięcie tej równowagi może być trudniejsze.

 • #26 napisane przez ~Agnieszka
  około 4 lata temu

  Nie wiem jak to wygląda u innych wrednych matek, ale mnie macierzyństwo nauczyło asertywności i zadawania sobie czasem pytania Czego ja w danym chcę.? Początki były trudne, bo nie ma się, co oszukiwać dziecko wywraca życie do góry nogami, ale w pewnym momencie pojawia się ta kropla, która przechyla kielich i uświadamiasz sobie, że czegoś Ci brakuje. Spełniasz się jako matka, ale gdzieś po drodze zapominasz o sobie, nigdy nie masz czasu dla siebie, zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia. Mnie udało się znaleźć wyjście z tej sytuacji i jeżeli nie ma „pożaru” wieczory mam dla siebie (czytam, plotkuję ze znajomymi on line i umawiam się na randki z mężem) dodatkowo jeden dzień weekendu poświęcam na swoje przyjemności oczywiście opuszczając domowe zacisze, bo inaczej zjedliby mnie żywcem. Myślę, że matce XX wieku szczęście może dać czas dla siebie, swoje przyjemności i złapanie oddechu od domowych obowiązków, od krzyków, pieluch, zasypek czy zadań domowych z matematyki. Co w tym czasie będzie robić to już zależy od jej potrzeb i fantazji, ważne by dodało jej energii i pozwoliło nabrać dystansu

 • #27 napisane przez ~Irena
  około 4 lata temu

  Szczęęści daje mi, gdy wkładam okulary przeciwsłoneczne, biorę fiata i ruszam na poszukiwanie toalet…

 • #28 napisane przez ~sylwia
  około 4 lata temu

  Szczęście matce w XXI wieku czyli mnie daje mi mój syn ponieważ miłośc do mężczyzny który jest dla nas ważny ,może się kiedyś skończyć (np.przez zdradę ) ale miłosć do dziecka nigdy ,chodzby nas zawiodło wiele razy , nie spelniło naszych oczekiwań ,zraniło tak że serce ryczy z rozpaczy i w chwilach złości możemy mówić że go nienawidzimy ale to tylko złudzenie bo tak naprawdę go
  kochamy całym sercem .Czy można przestać kochać swoje dziecko które jest( jedną z chwil ,każdym dniem, częścią nas )naszym odbiciem w małej bezbronnej istocie,który tak wiele dla nas znaczył od pierwszych chwil.?Nie,mały człowiek rośnie, bezgranicznie nam ufa i obdaża nas bezcenną miłością. a dla mnie jest to jedyna prawdziwa miłość jaka istnieje, nie ma silniejszej więzi między ludzmi. Miłość rodzicielska jest dla mnie miłością która nie umiera nigdy,bo zawsze je będe kochać chodzby było to najgorsze. W chwili obecnej mój synek ma 3 latka , codziennie stawia mi wyzwania abym była najlepszą mamą na swiecie i sprawia że nawet w pochmurne dni świeci slońce a ja nie potrafiła bym go nie kochać ,bo jest moim prywatnym ósmym cudem świata a bycie mamą to dla mnie najwspanialszydar jakim są obdarzone kobiety bo mój synuś dostarcza mi samychwyjątkowych i bardzo cudownych chwil . Odkąd dowiedziałam się,że zostanę mamą czekałam z utęsknieniem na tę małą istotkę, którą bedę tulic w ramionach i obdażać bez graniczną milością Jedna plamka na monitorze w mikroskopijnej wielkości a znaczy tak wiele .Zmienia nasze życie o 360 stopni,to jej podporządkowujemy wszystko bo nie spodziewałam się wówczas, że już lada dzień poczuję jak synuś wpływa na mój humor bo kopniakom nie było końca .
  Dziewięć miesięcy nosiłam tę maleńką istotkę pod sercem i oto teraz ona jest tutaj ze mną .Zrobił mi małego psikusa bo przyszedł na świat 6 tyg .przed terminem ale doczekałam się swojego wymarzonego bombelka i chociarz urodził się jako wcześniak dla mnie byl najpiękniejszą istotką .Pierwsze wypowiedziane słowo mama bo w tym słowie zawarte jest absolutnie wszystko , cała esencja milości ,ciepla , odrobina przekupstwa ,szczypta podstępu , oraz wszystkie pozytywne emocje tego świata . Nie ma dla mnie piękniejszego słowa od mama . Tak dużo a jednocześnie tak mało .Mój synuś gra pierwsze skrzypce w moim życiu a maciezynstwo to wspaniała rzecz pomimo wielu wyrzerczeń .Każda matka to przerabia: nocne wstawanie, płacz, kolki, zmęczenie.,ale warto dla takiego maluszka, który kiedyś wypowie najpiękniejsze słowo, jakie tylko kobieta może usłyszeć, czyli „mama”.Kocham Cię syneczku i nigdy nie przestanę mimo wszystko bo już zanim pojawiłęś się pragnełam Cię a teraz mi dajesz tyle szczęścia którego nie da sie opisać i wyrazić słowami .

Brak trackbacków.